Global Girişimciler

Network

Lütfen Formu Eksiksiz Şekilde Doldurun

SADECE İŞ SAHİPLERİNİN BAŞVURULARI DİKKATE ALINMAKTADIR!

Network Nedir?

Network, günümüzde birçok insanın yaptığı işini bağlantılar kurarak farklı insanlara aktarmasıdır. Network kelimesinin Türkçeye çevirisi iş ağını genişletmek olarak geçmektedir. Kişi bağlantıları sayesinde yaptığı ya da yapacağı işi farklı kişilere sunarak işini yapıyor ve potansiyel olarak müşteri toplayarak kazanç elde etme işlemini tamamlamaktadır.

İş Ağı Oluşturmanın Avantajı

Network çalışmasının birçok avantajı vardır. Kendi iş ağını geliştirmek ve potansiyel müşteri bulmak gibi birçok avantajı vardır bunlardan birkaçı şu şekildedir;

  • Yeni kişilerle tanışma ve iş fırsatı,
  • Referans alma şansı,
  • Kendi markanızı oluşturma ve tanıtma,
  • Sektördeki konuları takip etme ve güncel alan bulma,
  • Network işinde bilgi paylaşım fırsatı,
  • Ağındaki kişiler ile kolayca iletişime geçebilir ve sorunların çözüme geçilebilir gibi birçok avantajları vardır.

İş Ağı Nasıl Oluşturulur?

Network oluşturmak için belirli kurallara dikkat etmek lazımdır. Bu kurallar sayesinde iş ağınız daha sağlam ve güçlü ekipler ile kazanç sağlamanız mümkündür. İlk önce yapmanız gerekiyor doğru etkinliklere katılmanız lazımdır çünkü her etkinlik size ve işinize uygun olmayabilir. Network işi içinde bir diğer dikkat etmeniz gereken husus ise profesyonel görünmek için çabalamanız gerekmektedir giyiminize, kuşamınıza ve konuşmanızda seçeceğiniz kelimelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Network ağında en önemli hususlardan bir diğeri de ekip arkadaşlarınız ve müşterilerinizle görüşmeye önem vermeniz gerekmektedir. Görüşmelerinizi yüz yüze yapmanız sizin faydanıza olacaktır.  Bağlantılı olduğunuz müşterileriniz ve ekip arkadaşlarınız  ile sadece iş görüşmeleri yapmayın aranızda bir arkadaşlık ilişkisi olmanız lazımdır. İş bağlantı ağınızla ilgili sorular sorun ve düşünceler ve farklı taleplere açık olmanız gerekir. İş ağınızla işinizle ilgili sorulara açık bir şekilde cevaplamanız gerekir bu sayede işinizle ilgili ekip arkadaşlarınızın ve müşterilerinizin aklında sorularınız kalmamıştır.

Network Ağı İle Bilinen Markalar

Network ağı ile günümüzde birçok marka bilinmektedir. Bunlardan en çok bilinen markalardan Avon, Farmasi, huncalife, hombitkisel gibi birçok marka vardır. Bu markaların en önemli özelliği çok fazla kişiye ulaşmış ve ekipleri giderek artmaktadır. Alışveriş yaptıkça kazandıran birçok marka iş ağında kendine yer bulmuştur.

İş Ağını Geliştirerek Ek Kazanç Sağlamak

Network işi ile ek kazanç sağlamak tabi ki mümkündür. Bu işi yapan kişiler ister kendi işlerini oluştururlar ya da bir ekip oluşturarak kendi işine ek olarak da iş ağından belirli bir ek gelir oluştururlar. Bağlantı ağı ile kazançlar yaptırdığınız alışverişe göre artmaktadır. Ayrıca iş ağınızı genişleterek yeni iş imkanları karşınıza çıkacaktır.