Global Girişimciler

İş İmkanları

Lütfen Formu Eksiksiz Şekilde Doldurun

SADECE İŞ SAHİPLERİNİN BAŞVURULARI DİKKATE ALINMAKTADIR!

Düşük Sermaye ile Yapılabilecek İş İmkanları

İş imkanlarının azaldığı, çoğu kişinin işsiz olduğu bu günlerde insanlar, az sermaye ile ticarete atılmak, iş fırsatları yakalamak istiyor. Bu iş olanaklarını kovalarken motive eden ilk şey kendi işinin patronu oluyor olmak. Orta bir maaş ile geçinmek istemeyenler de az sermaye ile iş fırsatı arıyor. Gelişen teknoloji, hızla değişen sosyal ilişkiler ve ihtiyaçlar yepyeni sektörleri de doğuruyor. Az sermaye ile bu ihtiyaçlara karşılık verebileceğiniz çok fazla iş var. Bunları sıralayacak olursak;

1) Doğum ve bebek fotoğrafçılığı yapmak; eğer bir fotoğraf makineniz varsa ve fotoğraf çekmeyi seviyorum, beceriyorum diyorsanız bu iş tam size göre! Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birçok doğum yapan kadın ve babalar bu anların hatıra olarak kalmasını, sosyal medyada da paylaşmak istiyor. Biraz birikim ve biraz yetenekle bu işi yapabilir, bayağı da gelir sağlayabilirsiniz.

2) Catering hizmeti vermek; eğer güzel yemek yapıyorum ve girişimci ruhum var diyorsanız bu iş fırsatını kaçırmayın deriz! Catering firmaları, yemek organizasyonlarına, düğünlere, nişanlara, kantinlere ve aklınıza gelebilecek yemekle ilgili her şeye hizmet etmektedir. Asla sönmeyecek bir sektördür. Siz yemeğinizi yapar ve 100-200 belki de 1000 kişilik organizasyonlara sunarsınız. Bu işten de bir hayli kazanmanız mümkün.

3) Mum yapıp satmak; son zamanlarda herkesin evinde mum olduğunu görmüşsünüzdür. Bu zamanlarda mum çok seviliyor. Çok uygun maliyete mum malzemelerini alabilir ve kolayca mumlarınızı hazırlayabilirsiniz. Geriye sadece satmak kalıyor!

Evden İş Fırsatları

Hem evimde oturayım hem para kazanayım hem de sermaye sağlamayayım diyorsanız evden iş fırsatları çerçevesinde yazdığımız bu yazıyı okumalısınız. Gelişen teknolojiyle beraber evden yapabileceğiniz birçok iş var! Tüm bu işleri sizler için sıraladık.

Yazarlık yapmak; eğer kaleminize güveniyorsanız online bir şekilde yazarlık yaparak para kazanabilirsiniz. Çok büyük meblağlardan söz edemesek de kazanç elde ettiğinizi söylemek mümkün.

Youtube kanalı açmak; çekecek, üretecek içeriğiniz varsa bir Youtube kanalı açmak için ne bekliyorsunuz? Youtube 1000 abone ve 4.000 saat izlenme sınırını aştıktan sonra kanallara ücret ödemeye başlıyor. Siz de elinize telefon ya da kameranızı alıp içerik üretmeye başlayın!

Online ders vermek; eğer herhangi bir konuda uzmansanız, o konuda online kurslar vererek para kazanabilirsiniz.

Evde bir şeyler üretip satmak; bu fikir diğerlerinden daha geniş kapsamlı olsa da eğer tutarsa en çok kazanç getirecek iş fırsatıdır. Evde üreteceğiniz şeyleri sosyal medyada satıp para kazanabilirsiniz. Örneğin mum, sabun, vücut losyonu, el işleri veya yeteneğiniz neye yatkınsa onunla ilgili şeyleri üretip sosyal medyada ya da pazarda satabilirsiniz. Talep gördüğünüz zaman müşterileriniz artacak, paraya para demeyeceksiniz!

İkinci el eşya satmak; eğer eşyalarınızdan, giysilerinizden sıkıldıysanız onları satarak para kazanabilirsiniz. İkinci el- sıfır ürün satılan uygulamalar var. Komisyon kesmeden istediğiniz eşyanızı, kıyafetinizi satabilir hatta bunu bir ticaret şekline dönüştürebilirsiniz. Sürekli olmasa da güzel bir gelir tavsiyesi olarak aklınızda bulunsun.

Diğer İş Olanakları

Lisans ya da lise mezunuysanız hatta ilkokul terk bile olsanız yeteneğinizi, ilginizi keşfettikten sonra para kazanmanız mümkündür. Önemli olan iş üzerine deneyim ve yeteneklerinizi geliştirmenizdir. Uzman olmak istediğiniz işler için online ya da örgün bir şekilde kurs alabilirsiniz. Bu iş üzerindeki deneyiminizi artıracak ve işe alımınızı kolaylaştıracaktır. Evden iş fırsatları ve az sermaye ile iş olanakları tavsiyelerimizi de aklınızda bulundurmanız halinde yepyeni bir iş olanağı yakalayıp gelir sağlamanız mümkündür.